Yedigöller Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Buca Yedigöller Parkı

Buca ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Yedigöller Parkı’na özel araba ile ulaşım ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Toplu taşıma araçları ile gitmek için 285 ve 470 no’lu ESHOT otobüs hatları kullanılmaktadır.

Buca’nın turistik cazibe merkezlerinden biri olan Yedigöller Parkı, sunduğu muhteşem manzaraları, doğal atmosferi ve sosyal tesisleri ile özellikle çocuklu aileler ve ilçeye tatil amaçlı gelen ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmektedir.

100 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan ve Bolu’daki Yedigöller Milli Parkı’ndan ilham alınarak kurulan Buca Yedigöller Parkı’nın içerisinde şelaleler, su kuyuları, yürüyüş parkurları, çam ve palmiye ağaçları ile dolu yeşil alanların yanı sıra açık hava diskosu, çocuk oyun alanları ve seyir terasları gibi alanlar da bulunmaktadır.

Bolu Abant’taki Yedigöllerden esinlenerek İzkent ile Evka’ nın arasındaki kurumuş dere yatağında 100 Bin m2 doğal vadiye Yedigöller yapılmıştır.

İzkent ve Evka’yı birbirine bağlayan 70 m Uzunluğunda kule köprü, Pir Sultan Abdal ve Yunus Emre Heykelleri, dinlenme alanları, izleme ve oturma grupları, dekoratif aydınlatma elemanları, yaklaşık 15.000 m2 7 adet göl, 7 Gölü birbirine bağlayan şelaleler, seyir terasları, yel ve su değirmenleri, nostaljik su kuyusu, çocuk oyun alanları, çeşitli hayvan figürleri, açık hava diskosu, kayraktaşı yürüme yolları, çim, çiçek ve palmiye ağaçlarıyla bezenmiş yeşil alanlar bulunmaktadır.

Buca Yedigöller Parkı’nı dört mevsim ziyaret edebilirsiniz. Havaların ısındığı bahar ve yaz aylarında, özellikle hafta sonları keyifli vakit geçirmek için tercih edilebilir.

Buca Yedigöller Parkı Konumu :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir