Şirinyer Sevgi Yolu Nerede? Nasıl Gidilir?

Buca Şirinyer Sevgi Yolu

Şirinyer Sevgi Yolu, Buca’nın Şirinyer Mahallesi’nde bulunmaktadır. Özel arabanız ile yolculuk ortalama 30 dakika sürmektedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım için İZBAN ile Şirinyer istasyonunda inebilir ya da 465 ve 470 no’lu Eshot belediye otobüsü hatlarını kullanabilirsiniz.

Şirinyer Sevgi Yolu, Buca’nın tarihi ve turistik sembollerinden biridir. 1998 yılında halka açılan bu yol, Forbes Sevgi Yolu olarak da bilinir. İlçenin önemli bir eğlence ve dinlenme mekanı olan Sevgi Yolu’nda; mini tiyatro, havuz, çiçek bahçeleri ile görülmeye değerdir.

Şirinyer Seda Pastanesi önünden başlayıp Buca SSK Hastanesi önünde biten 2.5 kilometrelik Forbes Caddesi’nin 1 kilometrelik bölümünde Menderes Caddesi’nin trafik yükünü azaltmak amacıyla alternatif yeni yolun Buca Belediyesi tarafından hizmete açılmasından sonra atıl kalan Forbes Caddesi, eğlence ve dinlence mekanı haline getirildi.

Sevgi Yolu’nda oturma grupları, havuz, akan dereler, ve gençlerin kültürel etkinlikler yapabileceği mini bir amfi tiyatro yer almaktadır. Forbes Sevgi Yolu,27 Ekim 1998 tarihinde yapılan açılışla hizmete girdi ve zamanla birçok etkinlik ve kutlamaya ev sahipliği yaptı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni yaptığı bitkilendirme çalışmalarıyla Forbes Sevgi Yolu’na yeni bir çehre kazandırdı. Yapılan bu çalışma ile Sevgi Yolu rengarenk çiçek bahçesine dönüştürüldü.

Şirinyer Sevgi Yolu, her mevsim ziyarete açıktır. Bahar ve yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte kalabalık da artmaktadır. Bu yolu, araç trafiğine kapalı olduğundan, yakın bir yere park edip yürümeniz gerekmektedir.

Şirinyer Sevgi Yolu Konumu :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir