Buca Gölet Nerede? Nasıl Gidilir?

Buca Gölet’te Neler Var?

Buca Gölet, Ege bölgesinin ve İzmir’in en gözde dinlence ve eğlence merkezlerindendir. 167 Bin m2 alan üzerinde kurulmuştur. Buca Belediyesi tarafından 1998 Nisan ayında yapımına başlanan Buca Gölet Rekreasyon Alanı yaklaşık bir sene sonra, 1999 yılı Mart ayında halkın hizmetine sunulmuştur.

İçerisinde 300 kişilik Göl Restoran,600 kişilik Göl Salonu Seyir Cafe, Mangal alanı, Şarküteri, Amfi tiyatro, Piknik Alanı, Ada Cafe&Pub, Seyir Terasları, Çocuk Oyun Parkları, Market, Bebek Bakım Odası, Mescid ve Otopark yer almaktadır. Bahar ve Yaz aylarında binlerce vatandaşla dolup taşan Gölet’te konser, tiyatro ve diğer etkinliklere mekan olan amfi tiyatro, piknik alanı, şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyenlere sunulan hobi bahçeleri, seyir terasları ile halkın hizmetindedir.

Gölet Amfi Tiyatro

Gölet alanında bulunan 3.500 kişilik Amfi Tiyatroda konserler, organizasyonlar, animasyonlar, etkinlik yapmak isteyen bütün gruplara emsallerinden daha düşük ücretlerle tahsis edilmektedir. Buca Belediyesi Mayıs ayından sonra yaz dönemi etkinliklerini de Gölet Amfi Tiyatroda düzenlemektedir.

Gölet Çocuk Oyun Parkları

Çocukların hem eğlenebileceği hem de gönüllerince temiz havanın ve park alanının keyfini çıkaracakları güvenli bir ortam bulunmaktadır.

Göl Restaurant

Muhteşem göl manzarası ile eşsiz lezzetlerin buluştuğu Göl Restaurant yenilenen yüzü ile hizmet vermektedir.

Gölet Düğün Salonu

Yaklaşık 600-700 kişilik oturma kapasitesine sahip olan düğün salonu hizmetinizdedir.

Göl Salonu

750 kişilik kapasiteli mekanda, grup ve şirket yemekleri, düğün yemekleri, nişan, sünnet yemekleri ve iftar yemekleri düzenlenmektedir.

Ada Cafe & Pub

Gölün ortasında tüm hafta boyunca kaliteli sunumuyla serpme kahvaltı ve ilerleyen saatlerde de fast-food mutfağı ile hizmet vermektedir.

Mangal Alanı ve Şarküteri

Kent stresinden uzaklaşmak, yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimiz için mangal ve şarküteri hizmeti sunmaktadır.

Buca Göl Pazarı

Buca’nın köylerinden gelen ve Buca Göl Pazarının tezgahlarında buluşan, tüm taze meyve ve sebzelere ulaşabilme imkanı sunmaktadır.

Buca Gölet’e Hangi Eshot Gider?
176 numaralı ESHOT otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Buca Gölet’te Neler Var?
Gölet’in içinde; 300 kişilik Göl Restoran – 600 kişilik Göl Salonu – Seyir Kafe – Mangal Alanı – Şarküteri – Amfi Tiyatro – Piknik Alanı – Ada Cafe & Pub – Seyir Terasları – Çocuk Oyun Parkları – Market – Bebek Bakım Odası – Mescit ve Otopark yer almaktadır.

Buca Gölet Konumu :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir